top of page

Prelegenci

Michał 3 tło.jpg
ABB_Logo_Print_CMYK.jpg

Michał Furmański, kierownik działu sprzedaży CSSR

Absolwent Politechniki Poznańskiej kierunku Mechatroniki na wydziale Budowy Maszyn. W ABB od 2017 roku. Od 2006 roku pomaga automatyzować polski przemysł wspierając przedsiębiorców we wdrożeniach systemów pozwalających na podnoszenie konkurencyjności i produktywności. W czasie swojej kariery zrealizował wiele projektów z wykorzystaniem najnowszych osiągnięć technologii dostępnych na rynku, w tym robotów przemysłowych, robotów mobilnych, systemów wizyjnych, oprogramowania (MES, WMS, SCADA).

W ABB odpowiedzialny za rozwój rynku polskiego w obszarze robotyki, wyznaczanie nowych trendów automatyzacji oraz budowanie strategii rozwoju oferty robotów przemysłowych ABB oraz uprzemysłowienia innowacji technologicznych (AI).

Na co dzień współpracuje z globalnymi koncernami z branży FMCG, którym pomaga podejmować wyzwania związane z trendami rynkowymi i zmianami zwyczajów zakupowych konsumentów.

O Biznesie Robotyki i Automatyki Dyskretnej grupy ABB

Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej w ABB jest pionierem w dziedzinie robotyki, automatyki maszynowej i usług cyfrowych, dostarczającym innowacyjne rozwiązania dla wielu różnych branż, w tym motoryzacyjnej, elektronicznej i logistycznej. Jako jeden z największych na świecie producentów robotów i automatyki maszynowej dostarczyliśmy już ponad 500 000 rozwiązań z zakresu robotyki. Naszymi klientami są przedsiębiorstwa różnej wielkości, którym pomagamy w zwiększaniu produktywności i elastyczności, upraszczaniu procesów oraz poprawie jakości produkcji. Wspieramy firmy w transformacji, której celem jest stworzenie fabryki przyszłości, złożonej z połączonych i współpracujących ze sobą elementów. Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB zatrudnia ponad 11 000 pracowników w ponad 100 zakładach w 53 krajach.

Emil_Karpinski_.jpg
download.jpg

Emil Karpiński – ANTDATA

członek zarządu firmy Antdata, specjalizującej się we wdrożeniach rozwiązań klasy Business Intelligence. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy przy globalnych projektach wdrożeniowych dla dużych korporacji produkcyjnych. Prywatnie pasjonat rzemiosła i motoryzacji.

AntData to innowacyjna firma specjalizująca się w rozwiązaniach analitycznych i zarządzaniu danymi. Oferuje szeroką gamę narzędzi i usług, które pomagają klientom w efektywnym wykorzystaniu danych do podejmowania kluczowych decyzji biznesowych

aj.jpg
ican.jpg

Andrzej Jacaszek – ICAN INSTITUTE

Wiceprezes ICAN Institute, współtwórca magazynów "MIT Sloan Management Review Polska" oraz "ICAN Management Review" – tytułów, które kształtują nowe pokolenia przywódców i kadry zarządzającej.

W latach 2004-2005 pełnił funkcję Wiceministra Finansów RP w rządzie premiera Marka Belki. Od marca 2004 roku jest wykładowcą i trenerem biznesu w ICAN Institute.

Specjalizuje się m.in. w zagadnieniach zarządzania strategicznego, procesów sprzedaży i marketingu, a także modeli przywództwa sprawdzających się w dynamicznym i złożonym otoczeniu rynkowym.

Doświadczenie biznesowe zdobywał jako top executive wielu spółek. Pracował m.in. dla: Medicover Holding BV jako dyrektor Grupy ds. Sprzedaży i Marketingu, Norwich Union jako country manager of Life & Pension Operations Poland, Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego Norwich Union SA jako prezes zarządu, TUiR Warta S.A. jako wiceprezes zarządu, Agros Holding S.A. jako dyrektor Grupy ds. Sprzedaży i Marketingu oraz dla B.P.S. Consultants Poland Sp. z o.o. jako prezes zarządu.

Otrzymał tytuły: Doctor of Business Administration w Polskiej Akademii Nauk, Master of Business Administration w Carlson School of Management University of Minnesota oraz Magistra Inżyniera Nawigatora Morskiego w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni.

dorota wolna.jpg
Ksenia.jpg
PwC_fl_c.png

Dorota Wolna 

Od 1 lipca 2023 dołączyła do grona Partnerów w firmie PwC Polska. W PwC pracuje od ponad 20 lat i zajmuje się doradztwem podatkowym oraz wsparciem dla inwestorów, w tym dla przedsiębiorców działających w specjalnych strefach ekonomicznych i Polskiej Strefie Inwestycji. Dorota ma szerokie doświadczenie w doradztwie podatkowym zarówno dla międzynarodowych grup, jak i dla polskich firm rodzinnych.

 

 

Ksenia Kosiak
 

Jest absolwentką Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończyła również zarządzanie jakością na UEP. W styczniu 2023 roku dołączyła do zespołu State Aid w PwC jako Senior Manager. Od ponad 17-lat jest ekspertem ds. funduszy UE w obszarze projektów inwestycyjnych oraz badawczo-rozwojowych. Przez wiele lat zarządzała ponad 60-osobowym zespołem specjalistów i ekspertów, wraz z którym pozyskała dotacje o wartości blisko 3 mld zł.

 

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 państwach. Zatrudniamy ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych. 

_76A8718.jpg

Mariusz Szeib – Texet Poland

Szeib Mariusz, przedsiębiorca, twórca kilku firm B2B i B2C, prezes firmy Texet Poland, magister inżynier automatyk, MBA, British Institute of Management (Londyn, Glasgow), doktor nauk ekonomicznych, maratończyk, członek największej organizacji humanitarnej na świecie Lions Clubs. Wykładał na Akademii Psychologii Przywództwa Jacka Santorskiego, Szkole Letniej prof. Leszka Balcerowicza oraz na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Uniwersytecie Warszawskim. Autor książki "Ósmy kontynent".
W wieku 50 lat przebiegł swój pierwszy maraton w życiu (Berlin, 2004), do tej pory przebiegł 25 maratonów na 7 kontynentach (m.in. Antarktyda, Sahara, Syberia, Wyspa Wielkanocna, Ateny, Tokio, Nowy Jork); w 2003 i 2004 był gubernatorem Lions Clubs okręg 121 Polska.

Organizował wiele akcji charytatywnych, zarówno na terenie Polski jak i wielu krajach zagranicznych. Akcja ratowania wzroku na Saharze (Vision for Saharawi) została uznana przez National Geograpfic najlepszą akcją społecznościową 2010 r. Twórca biegów charytatywnych Lions Charity Run (do 2020 Freedom Charity Run) pod hasłem "We Run We Serve" - co roku grupa biegaczy przemierza 500 - 1000 km, aby w różnych krajach na świecie podkreślać przyjaźń między narodami bez granic i pomóc dzieciom w potrzebie. "Osobowość Roku 2020" Głosu Wielkopolskiego. Został odznaczony najważniejszym odznaczeniem Lions Clubs - Ambasador of Goodwill. Członek Forum Obywatelskiego Rozwoju oraz Rady Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Odznaczony za zasługi dla rozwoju gospodarki Polski.

Partnerami wydarzenia są:

PwC_fl_c.png
ican.jpg
ABB_Logo_Print_CMYK.jpg
bottom of page